O firmie Stożek

   Firma powstała w styczniu 1992 roku. Status własności - firma prywatna. Od samego początku zajmujemy się łożyskami wszelkiego typu.

    W 1999 roku powstał oddział w Libiążu. Następnie w styczniu 2006 roku powstał oddział w Wadowicach. Na naszą ofertę składa się 20 tyś. pozycji łożysk w ciągłej sprzedaży. Są to łożyska najlepszych światowych koncernów takich jak: SKF, FAG, INA, TIMKEN, NACHI, KOYO, NTN, NSK-RHP, SNR, GMN, TORRINGTON, ELGES, ALWAYSE, i wiele innych wyspecjalizowanych producentów. Również posiadamy pełną ofertę łożysk produkowanych w fabrykach na terenie naszego kraju i Europy Wschodniej np. ZKL, MPZ. W ofercie posiadamy bardzo tanie łożyska produkowane w Chinach, Indiach.

   Jednak najlepszą jakość mogły tylko zapewnić łożyska znanych firm światowych, które latami doskonaliły technologię produkcji. Specjalizujemy się w sprzedaży łożysk markowych. Jesteśmy przedstawicielem na Polskę japońskiego koncernu Nachi.

   By zaspokoić pełne wymagania odbiorcy współpracujemy z hurtowniami na terenie Unii Europejskiej i mamy przegląd ich stanów magazynowych. Taką samą współpracę prowadzimy na terenie kraju. Pozwala nam to zaoferować odbiorcy łożyska bardzo sporadycznie stosowane. Obok łożysk przemysłowych posiadamy bardzo szeroką ofertę łożysk samochodowych do pojazdów osobowych, ciężarowych. Są to koła, skrzynie biegów i inne mechanizmy, gdzie występują łożyska takich czołowych producentów jak: SKF, FAG, SNR, NACHI, KOYO i inne.

    Bardzo bogatą ofertę stanowią łożyska do klimatyzacji samochodowych japońskiego koncernu NACHI.

Niektóre nasze certyfikatyKliknij aby powiększyć

 

    Szczególną uwagę zwracamy na łożyska produkcji japońskiego koncernu Nachi, który osiągnął wysokie parametry stali. Produkuje jąwe własnych hutach czego brakuje innym znanym firm w tym zakresie. Nachi oprócz łożysk produkcji wszelkiego rodzaju roboty przemysłowe mające zastosowanie np. przy produkcji samochodów. Roboty Nachi potrafią przenosić ciężary na linii produkcyjnej do 700 kg.

    Współpraca jest bardzo bliska, mieliśmy okazję zobaczyć produkcje i zapoznać się z technologią w zakładach macierzystych na terenie Japonii - miejscowość Toyama. Nachi ma zakłady na całym świecie, ostatnio dla potrzeb nowej fabryki Toyoty w Czechach wybudowano fabrykę łożysk.

    Oto nasze zdjęcia ze spotkania - czerwiec 2007 w Tokio i Toyamie.
 
Tokio - lokalizacja głównej siedziby Nachi Fabryka Nachi w Toyamie
 
Właściciel firmy Stożek i YASUHIRO KUMAKI - General Manager, American & European Bearing Dept., generalny manager w zakresie dystrybucji na Amerykę i Europę Właściciel firmy Stożek i MASAHIRO NAGAO, Executive Senior Vice President, wiceprezydent koncernu